top of page

               WYNIKI

XII MISTRZOSTWA POLSKI  W  FITNESS SPORTOWYM

27-28 KWIETNIA 2024 miało miejsce wyjątkowe sportowe widowisko - zawody   XII Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym: FITNESS DANCE, FITNESS SHOW, FITNESS ACROBATIC  oraz FITNESS PERFORMANCE, które odbyły się w Miejskiej Hali Sportowej w Gdańsku (ul. Kołobrzeska 61)

Organizatorem imprezy jest Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak wraz z Akademią Fitness Sportowego, wszystko pod patronatem Polskiej Federacji Fitness Sportowego. Głównym Partnerem wydarzenia było Miasto Gdańsk.

 

GDAŃSK KOLEBKĄ FITNESS SPORTOWEGO

Do Gdańska przyjechali zawodnicy z blisko 30 klubów  z całej Polski! Co roku dołączają do cyklu zawodów kolejne nowe Kluby co sprawia, że Fitness Sportowy staje się znaczącą dyscypliną na bardzo wysokim poziomie.

W sobotę i niedzielę 27-28 KWIETNIA 2024 podczas XII Mistrzostw Polski Fitness Sportowego na scenie zaprezentowali się tegoroczni Debiutanci oraz osoby, które po raz kolejny chciały obronić swój Mistrzowski tytuł z ubiegłych lat. Występują kategorie wiekowe dzielone na poziom zaawansowania jak: Fitness Dance, Fitness Show, Fitness Acrobatic.  Każdego dnia oprócz występów SOLO będziemy podziwiać także kategorie Duetów, Trio i Formacji. Dodatkową Kategorią jest Fitness PERFORMANCE która powstała w 2023 roku  - to kategoria z dozwolonym 1 elementem akrobatycznym i odbywa się na parkiecie bez mat gimnastycznych. Fitness Performance także posiada podział na solo, duety trio i grupy i nastawiona jest na więcej elementów tanecznych.

.

FITNESSOWY SZAŁ!  W tym roku podczas Debiutów zobaczyliśmy 176 występów. Podczas dwudniowych Mistrzostw Polski obejrzeliśmy uwaga: 534 występy! To absolutny rekord ilości uczestników na zawodach.

Na scenie Fitness Sportowego w sobotę i w niedzielę zaprezentowały się także tegoroczne uczestniczki programu „Mam Talent”, które przeszły do kolejnego etapu i którym kibicujemy aby zobaczyć w kolejnych odcinkach telewizyjnego show.

Zawody poprowadził w piątek Przemysław Radziszewski, w sobotę Adam Matys, a w niedzielę Krzysztof Skiba.

Upominki dla finalistów ufundowała Firma Ziaja, oraz Trefl przekazując puzzle.

Dla tych co nie mogli być z nami, zapewniliśmy profesjonalną transmisję ON-LINE, filmy z zawdów będa sukcesywnie publikowane na naszym kanale https://www.youtube.com/@federacjafitness

 Gratulujemy wszystkim zawodnikom i Klubom znakomitego przygotowania! Dziękujemy za obecność i tak dużą frekwencję! 

 

Dziękujemy za 3 dniową wizytę w Mieście Gdańsk i mamy nadzieję, że do zobaczenia na na kolejnych zawodach na koniec października 2024

                                                                   ~TEAM Akademii Fitness Aleksandry Kobielak

Informacja jak przyznawane są punkty sędziów dostępna ►TUTAJ◄ na dole strony

PLAKAT MS POLSKI 2024 mały.png
LOGOTYPY WWW 2023.png
bottom of page