top of page

ZAWODY W FITNESS SPORTOWYM

Już 26-27-28 KWIETNIA 2024 zapraszamy na 3-dniowe sportowe widowisko - zawody w FITNESS SPORTOWYM które odbędą się w Gdańsku w Miejskiej Hali Sportowej ul. Kołobrzeska 61)

►26.04.2024 - X DEBIUTY w Fitness Sportowym 

►27-28.04.24 - XII MISTRZOSTWA POLSKI w Fitness Sportowym 

                      

 

Organizatorem imprezy jest Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak wraz z Akademią Fitness Sportowego. Głównym Partnerem wydarzenia jest Miasto Gdańsk.

 

GDAŃSK KOLEBKĄ FITNESS SPORTOWEGO

Do Gdańska zjeżdżają się najlepsi zawodnicy z blisko 30 klubów  z całej Polski! Co roku dołączają do cyklu zawodów kolejne nowe Kluby co sprawia, że Fitness Sportowy staje się znaczącą dyscypliną na bardzo wysokim poziomie ♥

W sobotę i niedzielę 27-28 KWIETNIA 2024 podczas XII Mistrzostw Polski Fitness Sportowego na scenie zaprezentują się tegoroczni Debiutanci oraz osoby, które po raz kolejny będą chciały obronić swój Mistrzowski tytuł z ubiegłych lat. Występują kategorie wiekowe dzielone na poziom zaawansowania jak: Fitness Dance, Fitness Show, Fitness Acrobatic .  Każdego dnia oprócz występów SOLO będziemy podziwiać także kategorie Duetów, Trio, Grup (4-10 os) i Formacji (+11 os). Dodatkową Kategorią jest Fitness PERFORMANCE  - czyli kategoria z dozwolonym 1 elementem akrobatycznym i odbywa się na parkiecie bez mat gimnastycznych. Fitness Performance także posiada podział na solo, duety trio i grupy i nastawiona jest na więcej elementów tanecznych.

Dzień wcześniej, w piątek 26 KWIETNIA  podczas X edycji DEBIUTÓW,  wystartują osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na scenie i udział w zawodach biorą po raz pierwszy.  Zawodnicy występują w kategoriach wiekowych oraz także w nowej kategorii Fitness Performance

FITNESSOWY SZAŁ!

Podczas zawodów widownia będzie mogła podziwiać ponad 150 występów dziennie! Fitness Sportowy mocno zachęca dzieci i młodzież do aktywności fizycznej. Serdecznie zapraszamy na zajęcia, dzięki którym każde dziecko ma szanse startować w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Bądźcie z nami na bieżąco. ważne informacje publikujemy na naszym profilu facebook, zaś szczegóły przesyłamy drogą elektroniczną, do Klubu, który przesłał formularz zapisu na zawody. Wiemy jak ważne jest wsparcie, dlatego zapewnimy Państwu profesjonalną transmisję ON-LINE, na której będzie można podziwiać całe zawody.  

Szczegółowy scenariusz godzinowy z każdą kategorią opublikujemy po zamknięciu zgłoszeń.

Na zgłoszenia czekamy do 05 KWIETNIA 2024, zaś na muzykę do 15 KWIETNIA 2024

Szczegóły: www.akademiafitness.eu/zawody

► FACEBOOK ◄

►WYDARZNIE NA FACEBOOKU ◄

debiuty 2024 baner.png

Magdalena Barszczak

Event Manager

+48 500 363 355

fitnesspolandteam@gmail.com

(sprawy związane z harmonogramem i rejestracją) 

Aleksandra Kobielak

Prezes WDA Poland

+48 531 888 905

(sprawy związane z Federacją i przepisami)

KONTAKT

LOGOTYPY WWW 2023 — kopia.png

AKTUALNOŚCI DOTYCZĄCE ZAWODÓW  NA NASZYM FB ORAZ PONIŻEJ  (PUNKT 10)

OPIS ZAWODÓW:


1. NAZWA, TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:

X DEBIUTY & XII MISTRZOSTWA POLSKI W FITNESS SPORTOWYM:

FITNESS DANCE, FITNESS SHOW, FITNESS ACROBATIC, FITNESS PERFORMANCE, DUETY, TRIO, GRUPY, FORMACJE

26-27-28 KWIETNIA 2024

Miejska Hala Sportowa, ul. Kołobrzeska 61 w Gdańsku

2. ORGANIZATOR:
Stowarzyszenie Akademia Fitness Sportowego Aleksandry Kobielak, Polska Federacja Fitness Sportowego

www.akademiafitness.eu

 

3. CEL IMPREZY:

► Popularyzacja dyscypliny Fitness Sportowego

► Propagowanie zdrowego stylu życia w oparciu o dyscyplinę sportową Fitness Sportowego

► Wyłonienie zwycięzców zawodów X Debiutów i XII Mistrzostw Polski w Fitness Sportowym 

► Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym są eliminacjami do Mistrzostw Europy

____________________________________________________________________________________________________

4. ZASADY I ZAPISY
Zawody odbędą się zgodnie z regulaminem. Regulamin zawodów dostępny poniżej oraz na stronie:

www.akademiafitness.eu/przepisy-na-zawodach

DEBIUTY, 26.04.2024

To zawody przeznaczone dla zawodniczek, które zaczynają swoją przygodę i startują na scenie po raz pierwszy. Podczas tego dnia z każdego klubu występują tylko Debiutantki. Kategorie podzielone są na wiek od 5 do 18 r.ż. 

Kolejnego dnia Debiutantki startują w Mistrzostwach Polski. Wpisowe za każdy dzień płatne osobno. W debiutach można wystartować tylko raz, także taka życiowa sytuacja już się nie powtórzy :)

 

MISTRZOSTWA POLSKI, 27-28.04.2024 (zawody 2-dniowe)

zawody dla debiutantek i dla zawodniczek broniących swoich tytułów z poprzednich sezonów. Kategorie dzielone na wiek oraz na poziom zaawansowania: FITNESS DANCE, FITNESS SHOW, FITNESS ACROBATIC. Ze względu na dużą ilość zawodników zawody podzielone zostają na dwa dni 

 

na ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW czekamy do 05 KWIETNIA  2024

na przesłanie MUZYKI czekamy do 15 KWIETNIA 2024

 

Ze względów organizacyjnych Zawodnicy, którzy chcą wystartować w Debiutach I Mistrzostwach Polski  są zobligowani do wcześniejszej rejestracji drogą elektroniczną.

ZGŁOSZENIE KROK PO KROKU

  1. Pobierz FORMULARZ ZAPISU na swój komputer    (jeżeli są problemy z pobraniem pliku prosimy o kontakt na fitnesspolandteam@gmail.com - tel. 500 363 355)

WAŻNE: podczas zawodów są dostępne 3 formularze zapisu.

    1. X DEBIUTY Fitness Sportowego  26.04.24 (w jednym formularzu Fitness Sportowy (solo, duety, trio, grupy, formacje) + Fitness Performance (solo, duety, trio, grupy, formacje) )

    2. SOLO - XII MISTRZOSTWA POLSKI Fitness Sportowego - 27-28.04.24

(uwaga! Formularz ma podział na 4 części! FITNESS DANCE / FITNESS SHOW / FITNESS ACROBATIC / FITNESS PERFORMANCE

Prosimy o uważne uzupełnianie i poprawne wpisanie zawodników do swojej kategorii wg zaawansowania. Zasady te określa regulamin.

    3. DUO, TRIO, GRUPY, FORMACJE - XII MISTRZOSTWA POLSKI Fitness Sportowego - 27-28.04.24 - w jednym formularz grupówki dla: Fitness Sportowy (solo, duety, trio, grupy, formacje) + Fitness Performance (solo, duety, trio, grupy, formacje) )

   Każdy zawodnik startujący w Fitness Sportowym (wybór zaawansowania pomiędzy Dance, Show i Acrobatic), może wziąć także udział w Fitness Performance (układ na parkiecie bez mat gimnastycznych)

WAŻNE: Trenerzy zgłaszający swój Klub biorą odpowiedzialność za zgłoszenia zawodników do danej kategorii wiekowej i poziomu zaawansowania. Wszelkie zmiany są możliwe do 05 KWIETNIA 2024. Po tym terminie nie ma możliwości rotacji zawodników między kategoriami (np. przesunięcia zawodnika z kategorii Fitness SHOW do Acrobatic  lub odwrotnie) ze względu na przygotowywanie podziału kategorii, list startowych, numerów startowych, tabel sędziowskich, harmonogramu i scenariusza godzinowego. Ewentualne zmiany będą naliczane jak opłata zgłoszenia po terminie.)

Jeżeli zmiany nastąpią przed 05 KWIETNIA prosimy przesłać ponownie cały formularz zgłoszeniowy z danymi wszystkich zawodników i naniesionymi zmianami na adres fitnesspolandteam@gmail.com. W razie pytań prosimy o kontakt 500 363 355

FORMULARZE DO POBRANIA  ► KLIKNIJ TUTAJ  ◄

przekierowanie na stronę gdzie można pobrać pliki  www.akademiafitness.eu/formularze 

2. Przeczytaj dokładnie instrukcję znajdującą się w formularzu oraz Uzupełnij wszystkie wymagane pola w zgłoszeniu (dane klubu i trenera/ zawodnicy startujący w solo, duetach, formacjach itp.) 

dodatkowo:

​    a) (m.in. WAŻNE: Uzupełnij formularz DRUKOWANYMI LITERAMI w kolejności imię i nazwisko (błędnie: nazwisko i imię)

    b) Rubryka "LICENCJE" : należy wpisać zgodnie ze stanem faktycznym (opis w załączniku)

c) KOSZULKI PAMIĄTKOWE Z ZAWODÓW – zbieramy listę osób z każdego klubu, prosimy uzupełnić załącznik i przesłać do 06.04.24 (klub, imię i nazwisko, rozmiar zawodnika) - są to koszulki pamiątkowe z zawodów z nazwą zawodów oraz ze wszystkimi nazwiskami zawodników wypisanych na plecach. Koszulki do odebrania w dniu zawodów, cena 75zł.

3. Poprawnie uzupełniony formularz wyślij e-mailem na adres fitnesspolandteam@gmail.com

Na zarejestrowane zgłoszenie wysłany będzie automatyczny e-mail potwierdzający otrzymaną wiadomość.

4. Prosimy przygotować muzykę zawodników MP3 (WAŻNE: każdy plik prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem zawodnika)

5. Opisaną muzykę prosimy przesłać do organizatora – najlepiej poprzez portal www.WeTransfer.com  jako odbiorcę wpisując fitnesspolandteam@gmail.com

 

JAK WYSŁAĆ MUZYKĘ – KROK PO KROKU

  1. Wejdź w link www.WeTransfer.com 

  2. Kliknij "take me to free"– gwarantuje to skorzystanie z bezpłatnego transfera plików do 2GB

  3. Wg poniższego schematu – dodaj muzykę ("+ADD Your Files" - i załącz wszystkie pliki mp3) / wpisz adres organizatora fitnesspolandteam@gmail.com  / wpisz swój adres jako nadawcy/ wpisz nazwę klubu w treści / i wyślij – "TRANSFER"

  4. Po naciśnięciu „Transfer” pliki przesyłają się o czym informuje nas postęp procentów. Uwaga! nie zamykaj przeglądarki przed ukończeniem 100%. Im więcej plików tym wysyłanie może dłużej potrwać

  5. Gdy pliki zostaną poprawnie wysłane otrzymasz informację „You’re done!”

  6. To już wszystko – muzyka została przesłana. Otrzymasz e-maila potwierdzającego wysłanie plików od wetransfer.com

(instrukcja wizualna do wetransfer.com ► TUTAJ ◄ www.akademiafitness.eu/formularze

 

____________________________________________________________________________________________________

 

5. WERYFIKACJA
W dniu zawodów  (tylko dla osób, które wysłały wcześniej zgłoszenia internetowo)

Obowiązują tylko zgłoszenie on-line.  Ze względu na standardy bezpieczeństwa Limit uczestników w zawodach jest ograniczony. Decyduje kolejność zgłoszeń.

NA ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW czekamy do 05 KWIETNIA zaś na MUZYKĘ do 15 KWIETNIA 2024

UWAGA: ZA KOMPLETNE ZGŁOSZENIE ZAWODNIKA NA ZAWODY W TERMINIE UWAŻA SIĘ PRZESŁANIE  FORMULARZA oraz MUZYKI 


Proces weryfikacji w dniu zawodów:
– weryfikacja danych przesłanych drogą elektroniczną (proszę zabrać książeczkę licencyjną (osoby które posiadają) lub dokument tożsamości (może być zdjęcie) potwierdzający rok urodzenia  do okazania organizatorowi podczas weryfikacji
– przydzielenie numeru startowego

– wpisowe płatne na miejscu lub możliwy wcześniejszy przelew (nr konta w zakładce kontakt - konto Akademii Fitness) 
–  wypełnienie i podpisanie przez rodzica DWÓCH oświadczeń: (oświadczenia zbiera sekretariat w dniu weryfikacji)

(1) zaświadczenie o zdrowiu i zdolności do startu w zawodach

(2) regulamin RODO 

ZAŚWIADCZENIA DO POBRANIA  ► KLIKNIJ TUTAJ  ◄

(przekierowanie na stronę gdzie można pobrać pliki  www.akademiafitness.eu/formularze

Wpłaty startowe FITNESS SPORTOWY / Inne Formy Tańca (zgłoszenie w terminie do 05 KWIETNIA 2024)

DLA ZAWODNIKÓW POSIADAJĄCYCH LICENCJĘ POLSKIEJ FEDERACJI FITNESS SPORTOWEGO (płatna 50zł/rok)

180zł/os - SOLO

150zł/os - DUET (cały duet 300)

150zł/os - TRIO (całe trio 450)

80zł/os - GRUPY/ FORMACJE (cena za osobę)

*wpłaty dotyczą kategorii fitness sportowy i fitness performance osobno (przykład: zawodnik startuje w Fitness sportowym solo (180) + fitness performance solo (180) + grupa fitness sportowy (80) = razem 440zł/os). Debiuty są płatne osobno jako oddzielne zawody

 

Wpłaty startowe (zgłoszenie PO terminie - od 06 KWIETNIA 2024 do 19.04.2024. Po 19 kwietnia 2024 nie przyjmujemy zgłoszeń)

DLA ZAWODNIKÓW POSIADAJĄCYCH LICENCJĘ POLSKIEJ FEDERACJI FITNESS SPORTOWEGO (płatna 50zł/rok)

230zł/os - SOLO

200zł/os - DUET (cały duet 400)

200zł/os - TRIO (całe trio 600)

130zł/os - GRUPY/ FORMACJE (cena za osobę)

* każda osoba na podium z duetu i trio otrzymuje ten sam pakiet na podium jak solista:  czyli swój indywidualny: puchar, medal, dyplom. /miejsca poza podium otrzymują: medal za uczestnictwo + dyplom

W przypadku Grup i Formacji (+4 os) każda osoba otrzymuje swój medal i dyplom, zaś puchar jest jeden na całą Grupę/Formację. Miejsca poza podium otrzymują: medal za uczestnictwo + dyplom

*Wpisowe nie podlega zwrotowi w przypadku: rezygnacji zawodnika ze startu po weryfikacji, spóźnienie się zawodnika na start swojej kategorii. Wpisowe może być zwrócone w przypadku udokumentowanych kontuzji.

► LICENCJA (KSIĄŻECZKA) POLSKIEJ FEDERACJI FITNESS SPORTOWEGO

Od 2022 roku Polska Federacja Fitness Sportowego wprowadza na stałe licencje zawodników.

Osoby nie posiadające licencji mogą startować również w zawodach (obowiązuje cennik dla osób bez licencji)

Licencje są wydawane w formie książeczki zawodnika, gdzie jest opisane: imię i nazwisko zawodnika, pełna data urodzenia, miejscowość, data debiutu, numer licencji, zdjęcie zawodnika. Podczas każdych zawodów trenerzy przy weryfikacji zostawiają licencję w sekretariacie (gdzie przybijane są pieczątki/wklejki potwierdzające udział w zawodach)

Licencja to koszt 50zł/rocznie. (ważność licencji kupionej na Wiosnę obowiązuje na Debiuty/ Mistrzostwa Polski oraz zawody jesienne (odnawiamy przed kolejnymi Mistrzostwami Polski), licencje zakupione na jesień obowiązują od Grand Prix przez Mistrzostwa Polski, odnawiamy dopiero na kolejne Grand Prix)

Opłaty przekazywane są na realizację celi statutowych Polskiej Federacji Fitness Sportowego w tym organizacji zawodów czy opłatę kosztów prowadzenia księgowości.

korzyści dla zawodnika:

- zniżka 50% na wpisowe na zawody (180zł zamiast 360zł)

- bezpłatne wystawienia zaświadczenia o osiągnięciach sportowych (po wcześniejszym wysłaniu e-maila z prośba na fitnesspolandteam@gmail.com)

- podczas weryfikacji w dniu zawodów potwierdzeniem daty urodzenia jest licencja zawodnika (bez skanów i zdjęć legitymacji szkolnych)

jak zdobyć licencję:

1. Trener lub opiekun zgłaszający Klub/zawodnika wysyła formularz z zawodnikami opisując: imię i nazwisko, pełną datę urodzenia, miejscowość, nazwę klubu, datę debiutu zawodnika w Fitness Sportowym na adres e-mail fitnesspolandteam@gmail.com

Formularz do pobrania ze strony: ► TUTAJ ◄ www.akademiafitness.eu/formularze

2. do zgłoszenia należy załączyć zdjęcie/skan potwierdzające datę urodzenia zawodnika (legitymacja szkolna, dowód, paszport, inne)

3. należy uiścić opłatę 50zł/os na numer konta Polskiej Federacji Fitness Sportowego (uwaga! inne konto niż Akademii Fitness!), w tytule podać nazwę klubu (jeżeli opłata jest za całość) lub imię i nazwisko zawodnika.

dane do przelewu:

Polska Federacja Fitness Sportowego 

Bank Pekao 62 1240 1271 1111 0011 0481 4283 (nr konta tylko dla licencji zawodnika!)

po zgłoszeniu Sekretariat nadaje numer licencji zawodnika, licencja jest do odbioru w dniu zawodów.

W ZAKŁADCE REGULAMIN znajduje się aktualizacja z 27.02.2024 dot. LICENCJI ZAWODNIKA ORAZ LICENCJI KLUBOWEJ

 

____________________________________________________________________________________________________

6.  HARMONOGRAM + KATEGORIE

►26.04.2024- X DEBIUTY w Fitness Sportowym

• kat. wiekowe od lat 5 do 18+
• Fitness Boys
• Duety

• Trio (3 osoby)

• Grupy (4 -10 osób)
• Formacja (11+ osób)

• Fitness Performance (układy na parkiecie bez mat gim.): kat wiekowe solo 5-18+ lat, solo boys, Duety, Trio, Grupy
 

►27-28.04.24 - XII MISTRZOSTWA POLSKI w Fitness Sportowym

FITNESS DANCE (od lat 5 do 18+ ) 

FITNESS SHOW (od lat 5 do 18+ )

FITNESS ACROBATIC  (od lat 5 do 18+ )
• Duo (kategorie wyznacza średnia wieku)

• Trio (kategorie wyznacza średnia wieku)

• Grupy (4 -10 osób)
• Formacja (11+ osób)

FITNESS PERFORMANCE (układy na parkiecie bez mat gim.): kat wiekowe solo 5-18+ lat, solo boys, Duety, Trio, Grupy

Fitness Dance, Fitness Show i Fitness Acrobatic  dzielone na dziewczynki i chłopców.

Kategorie przydzielone średnio co 2 lata (np. do lat 6, 8, 10, 12 itp)

Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji podziału kategorii wiekowych w zależności od ilości zgłoszeń. Jeżeli w danej kategorii będzie mniej niż 4 zawodników, organizator ma prawo połączyć najbliższe kategorie wiekowe. Jeżeli w jednej kategorii wiekowej będzie więcej niż 20 zawodników organizator ma prawo podzielić na kategorie co roku np do lat 8, 9, 10 itd. Oficjalne Kategorie zostaną opublikowane najpóźniej na tydzień przed zawodami po zliczeniu wszystkich uczestników z formularza zgłoszeniowego.

Szczegółowy scenariusz, oficjalne kategorie oraz godziny rejestracji zostaną opublikowane po zliczeniu wszystkich zgłoszeń

____________________________________________________________________________________________________

7. REGULAMIN I PRZEPISY ZAWODÓW  ► KLIKNIJ TUTAJ ◄ ( www.akademiafitness.eu/przepisy-na-zawodach )

PODZIAŁ KATEGORII NA:  FITNESS DANCE, FITNESS SHOW, FITNESS ACROBATIC  (nie obowiązuje na Debiutach)

podział obowiązuje podczas Mistrzostw Polski 

Podczas X DEBIUTÓW zawodnicy mogą zaprezentować dowolną ilość elementów (obowiązuje podział kategorii tylko wg rocznika)

UWAGA! Układy Fitness Debiutantów biorących udział kolejnego dnia w XII Mistrzostwach Polski muszą być zakwalifikowane do odpowiedniej kategorii zaawansowania z określą ilością elementów (Fitness Dance, Fitness Show, Fitness Acrobatic ). 

►OPIS ZAAWANSOWANIA 

►kategoria FITNESS DANCE

1) dozwolone Elementy bez podparcia rąk TYLKO Machowe BOKIEM oraz Fiflak, Max 2 elementy na ścieżce.

2) Wymagana 8 taktów tanecznych 

 

►kategoria FITNESS SHOW

1mogą być użyte wszystkie elementy akrobatyczne w układzie,

2) mogą być użyte max. 3 elementy akrobatyczne w jednej ścieżce.

 

►kategoria ACROBATIC SHOW

1) mogą być użyte wszystkie trudne elementy

2) mogą być użyte wszystkie elementy akrobatyczne  (min. 4 na ścieżce), nie ma limitów

►kategorie DUO-TRIO, GRUPY, FORMACJE (przydział do kategorii wiekowej wyznacza średnia wieku zawodników. Obowiązuje tylko podział na roczniki urodzenia. Nie obowiązuje podział Na Fitness Dance, Fitness Show, Acrobatic Show.

(po szkoleniu on-line wspólnie z Trenerami ustaliliśmy, że w duetach/trio/grupach/formacjach musi zostać zawarty przynajmniej 1 element dynamiczny (czyli krótkotrwały kontakt z partnerem np. przeskok, wyskok) oraz 1 element statyczny wytrzymamy min. 3 sekundy (np. piramida, ma być kontakt fizyczny) 

____________________________________________________________________________________________________

8. PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE 
zawodnicy i kluby przyjeżdżają na koszt własny

Rekomendujemy:

►WORLD HOSTEL www.worldhostel.pl


9. KONTAKT - rekomendujemy kontakt telefoniczny


Aleksandra Kobielak

Prezes Polskiej Federacji Fitness Sportowego

+48 531 888 905

(sprawy związane z Federacją i przepisami)

 

Magdalena Barszczak

Event Manager

+48 500 363 355

fitnesspolandteam@gmail.com

(sprawy związane z harmonogramem i rejestracją) 

 

 

POLUB NAS

► FACEBOOK ◄

______________________________________________________________________________________________

                       10. AKTUALNOŚCI

TRANSMISJA ON LINE 

1. piątek, start 11:00, X Debiuty w Fitness Sportowym 26.04.2024,

https://vimeo.com/event/4257479

2. sobota, start 08:30 - XII Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym, 27.04.2024 (DZIEŃ 1 - Fitness Dance, Grupy, Trio),

https://vimeo.com/event/4257538

3. niedziela, start 8:30 - XII Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym, 28.04.2024 (DZIEŃ 2 - Duety, Fitness Show, Acrobatic, Performance)

https://vimeo.com/event/4257560

 

 

3. SCENARIUSZ  NIEDZIELA - Mistrzostwa Polski - 28.04.24 - aktualizacja 21.04.24.png
bottom of page