top of page

ZAWODY W FITNESS SPORTOWYM

Już 12-13-14 MAJA 2023 zapraszamy na 3-dniowe sportowe widowisko - zawody w FITNESS SPORTOWYM które odbędą się w Gdańsku w Miejskiej Hali Sportowej ul. Kołobrzeska 61)

►12.05.2023  - IX DEBIUTY w Fitness Sportowym 

►13-14.05.23 - XI MISTRZOSTWA POLSKI w Fitness Sportowym 

                         + Inne Formy Tańca

 

Organizatorem imprezy oraz Prezesem WDA Poland jest Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak wraz z Akademią Fitness Sportowego. Głównym Partnerem wydarzenia jest Miasto Gdańsk.

 

GDAŃSK KOLEBKĄ FITNESS SPORTOWEGO

Do Gdańska zjeżdżają się najlepsi zawodnicy z blisko 30 klubów  z całej Polski! Co roku dołączają do cyklu zawodów kolejne nowe Kluby co sprawia, że Fitness Sportowy staje się znaczącą dyscypliną na bardzo wysokim poziomie ♥

W sobotę i niedzielę 13-14 maja 2023 podczas XI Mistrzostw Polski Fitness Sportowego na scenie zaprezentują się tegoroczni Debiutanci oraz osoby, które po raz kolejny będą chciały obronić swój Mistrzowski tytuł z ubiegłych lat. Występują kategorie wiekowe dzielone na poziom zaawansowania jak: Fitness Dance, Fitness Show, Acrobatic Show.  Każdego dnia oprócz występów SOLO będziemy podziwiać także kategorie Duetów, Trio, Grup (4-10 os) i Formacji (+11 os). Mistrzostwa Polski są eliminacjami do Mistrzostw Świata, które odbędą się 15-16 czerwca na Węgrzech.. 

Dzień wcześniej, w piątek 12 maja  podczas IX edycji DEBIUTÓW,  wystartują osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na scenie i udział w zawodach biorą po raz pierwszy.  Zawodnicy występują w kategoriach wiekowych.

W niedzielę 14 maja  można wystąpić także na VII TURNIEJU TAŃCA w INNYCH FORMACH TAŃCA - wszystkich, którzy czują się dobrze w hip-hopie, tańcu współczesnym lub innym stylu tanecznym, serdecznie zapraszamy do występu.

FITNESSOWY SZAŁ!

Podczas zawodów widownia będzie mogła podziwiać ponad 150 występów dziennie! Fitness Sportowy mocno zachęca dzieci i młodzież do aktywności fizycznej. Serdecznie zapraszamy na zajęcia, dzięki którym każde dziecko ma szanse startować w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 

Bądźcie z nami na bieżąco. ważne informacje publikujemy na naszym profilu facebook, zaś szczegóły przesyłamy drogą elektroniczną, do Klubu, który przesłał formularz zapisu na zawody. Wiemy jak ważne jest wsparcie, dlatego zapewnimy Państwu profesjonalną transmisję ON-LINE, na której będzie można podziwiać całe zawody.  Szczegółowy scenariusz godzinowy z każdą kategorią opublikujemy po zamknięciu zgłoszeń.

Na zgłoszenia czekamy do 18 KWIETNIA 2023, zaś na muzykę do 4 MAJA 2023.

Szczegóły: www.akademiafitness.eu/zawody

► FACEBOOK ◄

►WYDARZNIE NA FACEBOOKU ◄

Magdalena Barszczak

Event Manager

+48 500 363 355

fitnesspolandteam@gmail.com

(sprawy związane z harmonogramem i rejestracją) 

Aleksandra Kobielak

Prezes WDA Poland

+48 531 888 905

(sprawy związane z Federacją i przepisami)

KONTAKT

LOGOTYPY WWW 2023.png

AKTUALNOŚCI DOTYCZĄCE ZAWODÓW  NA NASZYM FB ORAZ PONIŻEJ  (PUNKT 10)

OPIS ZAWODÓW:


1. NAZWA, TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:

IX DEBIUTY & XI MISTRZOSTWA POLSKI W FITNESS SPORTOWYM:

FITNESS DANCE, FITNESS SHOW, ACROBATOC SHOW oraz Inne Formy Tańca

12-13-14 MAJA 2023

2. ORGANIZATOR:
Stowarzyszenie Akademia Fitness Sportowego Aleksandry Kobielak, Polska Federacja Fitness Sportowego

www.akademiafitness.eu

 

3. CEL IMPREZY:

► Popularyzacja dyscypliny Fitness Sportowego

► Propagowanie zdrowego stylu życia w oparciu o dyscyplinę sportową Fitness Sportowego

► Wyłonienie zwycięzców zawodów IX Debiutów i XI Mistrzostw Polski w Fitness Sportowym oraz Innych Form Tańca

► XI Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym są eliminacjami do Mistrzostw Świata, które odbędą się 15-16.06.2023 na Węgrzech

 

____________________________________________________________________________________________________

4. ZASADY I ZAPISY
Zawody odbędą się zgodnie z regulaminem. Regulamin zawodów dostępny poniżej oraz na stronie:

www.akademiafitness.eu/przepisy-na-zawodach

DEBIUTY, 12.05.2023

To zawody przeznaczone dla zawodniczek, które zaczynają swoją przygodę i startują na scenie po raz pierwszy. Podczas tego dnia z każdego klubu występują tylko Debiutantki. Kategorie podzielone są na wiek od 5 do 18 r.ż. 

Kolejnego dnia Debiutantki startują w Mistrzostwach Polski. Wpisowe za każdy dzień płatne osobno. W debiutach można wystartować tylko raz, także taka życiowa sytuacja już się nie powtórzy :)

 

MISTRZOSTWA POLSKI, 13-14.05.2023

zawody dla debiutantek i dla zawodniczek broniących swoich tytułów z poprzednich sezonów. Kategorie dzielone na wiek oraz na poziom zaawansowania: FITNESS DANCE, FITNESS SHOW, ACROBATIC SHOW. Ze względu na dużą ilość zawodników zawody podzielone zostają na dwa dni (wychodząc na przeciw dzieciom, które mają w ten weekend komunię - w formularzu zgłoszeń na Mistrzostwa Polski została dodana rubryka "dodatkowe informacje" należy wpisać tam datę komunii dziecka lub inne ważne wydarzenia zawodników)

 

(chcemy dać możliwość wystartowania każdej zawodniczce, zatem jako Federacja Fitness chcemy wyjść naprzeciw i ułożyć harmonogram zawodów pod zawodników.  Jeżeli większość komunii odbędzie się np. "w sobotę 13.05" to te kategorie zostaną przełożone na niedzielę 14.05.

przykład: cała kategoria Fitness Dance odbędzie się w sobotę, zaś tylko kategoria Fitness Dance do lat 10 w niedzielę.

harmonogram będzie zależał od ilości zgłoszonych zawodników, który zostanie opublikowany na 2-3 tygodnie przed zawodami po zliczeniu wszystkich zgłoszeń)

VII TURNIEJ TAŃCA - INNE FORMY TAŃCA, 14.05.2023 (po Fitness Sportowym, godziny popołudniowe)

kategorie w innych stylach tanecznych m.in. jazz, współczesny, dancehall, inne style taneczne.

Pobierz formularz, wpisz imię, nazwisko datę urodzenia i koniecznie styl tańca jaki reprezentuje uczestnik.

 

na ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW czekamy do 18 KWIETNIA  2023

na przesłanie MUZYKI czekamy do 04 MAJA 2023

 

Ze względów organizacyjnych Zawodnicy, którzy chcą wystartować w Debiutach, Mistrzostwach Polski i Innych Formach Tańca są zobligowani do wcześniejszej rejestracji drogą elektroniczną.

ZGŁOSZENIE KROK PO KROKU

 1. Pobierz FORMULARZ ZAPISU na swój komputer    (jeżeli są problemy z pobraniem pliku prosimy o kontakt na fitnesspolandteam@gmail.com - tel. 500 363 355)

WAŻNE: podczas zawodów są dostępne 4 formularze zapisu.

    1. IX DEBIUTY Fitness Sportowego (solo, duety, trio, grupy, formacje)- 12.05.2023 (w jednym formularzu)

    2. SOLO - XI MISTRZOSTWA POLSKI Fitness Sportowego - 13-14.05.2023

(uwaga! Formularz ma podział na 3 części! FITNESS DANCE / FITNESS SHOW / ACROBATIC SHOW

Prosimy o uważne uzupełnianie i poprawne wpisanie zawodników do swojej kategorii wg zaawansowania. Zasady te określa regulamin.

    3. DUO-TRIO, GRUPY, FORMACJE - XI MISTRZOSTWA POLSKI Fitness Sportowego - 13-14.05.2023  

    4. INNE FORMY TAŃCA - 14.05.2023

WAŻNE: Trenerzy zgłaszający swój Klub biorą odpowiedzialność za zgłoszenia zawodników do danej kategorii wiekowej i poziomu zaawansowania. Wszelkie zmiany są możliwe do 18 KWIETNIA 2023. Po tym terminie nie ma możliwości rotacji zawodników między kategoriami (np. przesunięcia zawodnika z kategorii Fitness SHOW do Acrobatic SHOW lub odwrotnie) ze względu na przygotowywanie podziału kategorii, list startowych, numerów startowych, tabel sędziowskich, harmonogramu i scenariusza godzinowego. Ewentualne zmiany będą naliczane jak opłata zgłoszenia po terminie.)

Jeżeli zmiany nastąpią przed 18 KWIETNIA prosimy przesłać ponownie cały formularz zgłoszeniowy z danymi wszystkich zawodników i naniesionymi zmianami na adres fitnesspolandteam@gmail.com. W razie pytań prosimy o kontakt 500 363 355

FORMULARZE DO POBRANIA  ► KLIKNIJ TUTAJ  ◄

przekierowanie na stronę gdzie można pobrać pliki  www.akademiafitness.eu/formularze 

2. Przeczytaj dokładnie instrukcję znajdującą się w formularzu oraz Uzupełnij wszystkie wymagane pola w zgłoszeniu (dane klubu i trenera/ zawodnicy startujący w solo, duetach, formacjach itp.) 

dodatkowo:

​    a) (m.in. WAŻNE: Uzupełnij formularz DRUKOWANYMI LITERAMI w kolejności imię i nazwisko (błędnie: nazwisko i imię)

    b) Rubryka "LICENCJE" : należy wpisać zgodnie ze stanem faktycznym (opis w załączniku)

c) KOSZULKI PAMIĄTKOWE Z ZAWODÓW – zbieramy listę osób z każdego klubu, prosimy uzupełnić załącznik i przesłać do 20.04.2023 (klub, imię i nazwisko, rozmiar zawodnika) - są to koszulki pamiątkowe z zawodów z nazwą zawodów oraz ze wszystkimi nazwiskami zawodników wypisanych na plecach. Koszulki do odebrania w dniu zawodów, cena 70zł.

d) Lista MŚ WĘGRY BUDAPESZT – Prosimy w mailu wysyłania zgłoszeń na zawody (do 18.04.2023) o wstępną listę zainteresowanych zawodników wyjazdem na MISTRZOSTWA ŚWIATA na Węgry (zawody 15-16.06.2023) (np. nazwa klubu, łączna ilośc osób 20) o szczegółowe listy będziemy prosić w późniejszym czasie, póki co musimy znać ilość aby rezerwować autokary i noclegi). Warunkiem wyjazdu na MŚ jest udział w eliminacjach, którymi są Mistrzostwa Polski. Szczegóły wyjazdu i kosztorys w załączniku w zakładce Formularze 

3. Poprawnie uzupełniony formularz wyślij e-mailem na adres fitnesspolandteam@gmail.com

Na zarejestrowane zgłoszenie wysłany będzie automatyczny e-mail potwierdzający otrzymaną wiadomość.

4. Prosimy przygotować muzykę zawodników MP3 (WAŻNE: każdy plik prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem zawodnika)

5. Opisaną muzykę prosimy przesłać do organizatora – najlepiej poprzez portal www.WeTransfer.com  jako odbiorcę wpisując fitnesspolandteam@gmail.com

 

JAK WYSŁAĆ MUZYKĘ – KROK PO KROKU

 1. Wejdź w link www.WeTransfer.com 

 2. Kliknij "take me to free"– gwarantuje to skorzystanie z bezpłatnego transfera plików do 2GB

 3. Wg poniższego schematu – dodaj muzykę ("+ADD Your Files" - i załącz wszystkie pliki mp3) / wpisz adres organizatora fitnesspolandteam@gmail.com  / wpisz swój adres jako nadawcy/ wpisz nazwę klubu w treści / i wyślij – "TRANSFER"

 4. Po naciśnięciu „Transfer” pliki przesyłają się o czym informuje nas postęp procentów. Uwaga! nie zamykaj przeglądarki przed ukończeniem 100%. Im więcej plików tym wysyłanie może dłużej potrwać

 5. Gdy pliki zostaną poprawnie wysłane otrzymasz informację „You’re done!”

 6. To już wszystko – muzyka została przesłana. Otrzymasz e-maila potwierdzającego wysłanie plików od wetransfer.com

(instrukcja wizualna do wetransfer.com ► TUTAJ ◄ www.akademiafitness.eu/formularze

 

____________________________________________________________________________________________________

 

5. WERYFIKACJA
W dniu zawodów  (tylko dla osób, które wysłały wcześniej zgłoszenia internetowo)

Obowiązują tylko zgłoszenie on-line.  Ze względu na standardy bezpieczeństwa Limit uczestników w zawodach jest ograniczony. Decyduje kolejność zgłoszeń.

NA ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW czekamy do 18 KWIETNIA zaś na MUZYKĘ do 04 MAJA 2023

UWAGA: ZA KOMPLETNE ZGŁOSZENIE ZAWODNIKA NA ZAWODY W TERMINIE UWAŻA SIĘ PRZESŁANIE  FORMULARZA oraz MUZYKI 


Proces weryfikacji w dniu zawodów:
– weryfikacja danych przesłanych drogą elektroniczną (proszę zabrać książeczkę licencyjną (osoby które posiadają) lub dokument tożsamości (może być zdjęcie) potwierdzający rok urodzenia  do okazania organizatorowi podczas weryfikacji
– przydzielenie numeru startowego

– wpisowe płatne na miejscu lub możliwy wcześniejszy przelew (nr konta w zakładce kontakt - konto Akademii Fitness) 
–  wypełnienie i podpisanie przez rodzica DWÓCH oświadczeń: (oświadczenia zbiera sekretariat w dniu weryfikacji)

(1) zaświadczenie o zdrowiu i zdolności do startu w zawodach

(2) regulamin RODO 

ZAŚWIADCZENIA DO POBRANIA  ► KLIKNIJ TUTAJ  ◄

(przekierowanie na stronę gdzie można pobrać pliki  www.akademiafitness.eu/formularze

Wpłaty startowe FITNESS SPORTOWY / Inne Formy Tańca (zgłoszenie w terminie do 18 KWIETNIA 2023)

DLA ZAWODNIKÓW POSIADAJĄCYCH LICENCJĘ POLSKIEJ FEDERACJI FITNESS SPORTOWEGO (płatna 50zł/rok)

180zł/os - SOLO

150zł/os - DUET (cały duet 300)

150zł/os - TRIO (całe trio 450)

80zł/os - GRUPY/ FORMACJE (cena za osobę)

*zawodnicy startujący tylko w INNYCH FORMACH NIE muszą mieć licencji zawodnika fitness sportowego

 

DLA ZAWODNIKÓW NIE POSIADAJĄCYCH LICENCJI POLSKIEJ FEDERACJI FITNESS SPORTOWEGO 

360zł/os - SOLO

300zł/os - DUET (cały duet 600)

300zł/os - TRIO (całe trio 900)

160zł/os - GRUPY/ FORMACJE (cena za osobę)

Wpłaty startowe (zgłoszenie PO terminie - od 19 KWIETNIA 2023 do 07 maja 2023. Po 07.05.2023 nie przyjmujemy zgłoszeń)

DLA ZAWODNIKÓW POSIADAJĄCYCH LICENCJĘ POLSKIEJ FEDERACJI FITNESS SPORTOWEGO (płatna 50zł/rok)

230zł/os - SOLO

200zł/os - DUET (cały duet 400)

200zł/os - TRIO (całe trio 600)

130zł/os - GRUPY/ FORMACJE (cena za osobę)

*zawodnicy startujący tylko w INNYCH FORMACH NIE muszą mieć licencji zawodnika fitness sportowego

DLA ZAWODNIKÓW NIE POSIADAJĄCYCH LICENCJI POLSKIEJ FEDERACJI FITNESS SPORTOWEGO 

460zł/os - SOLO

400zł/os - DUET (cały duet 800)

400zł/os - TRIO (całe trio 1200)

260zł/os - GRUPY/ FORMACJE (cena za osobę)

* każda osoba na podium z duetu i trio otrzymuje ten sam pakiet na podium jak solista:  czyli swój indywidualny: puchar, medal, dyplom. /miejsca poza podium otrzymują: medal za uczestnictwo + dyplom

W przypadku Grup i Formacji (+4 os) każda osoba otrzymuje swój medal i dyplom, zaś puchar jest jeden na całą Grupę/Formację. Miejsca poza podium otrzymują: medal za uczestnictwo + dyplom

Zawodniczki startujące w zawodach Debiuty i Mistrzostwa Polski mają zniżkę 50% czyli 90zł za udział w kategorii INNE FORMY TAŃCA. Dla zawodników startujących tylko w Innych Formach Tańca, wpisowe 180zł.

*Wpisowe nie podlega zwrotowi w przypadku: rezygnacji zawodnika ze startu po weryfikacji, spóźnienie się zawodnika na start swojej kategorii. Wpisowe może być zwrócone w przypadku udokumentowanych kontuzji.

► LICENCJA (KSIĄŻECZKA) POLSKIEJ FEDERACJI FITNESS SPORTOWEGO

Od 2022 roku Polska Federacja Fitness Sportowego wprowadza na stałe licencje zawodników.

Osoby nie posiadające licencji mogą startować również w zawodach (obowiązuje cennik dla osób bez licencji)

Licencje są wydawane w formie książeczki zawodnika, gdzie jest opisane: imię i nazwisko zawodnika, pełna data urodzenia, miejscowość, data debiutu, numer licencji, zdjęcie zawodnika. Podczas każdych zawodów trenerzy przy weryfikacji zostawiają licencję w sekretariacie (gdzie przybijane są pieczątki/wklejki potwierdzające udział w zawodach)

Licencja to koszt 50zł/rocznie. (ważność licencji kupionej na Wiosnę obowiązuje na Debiuty/ Mistrzostwa Polski oraz zawody jesienne (odnawiamy przed kolejnymi Mistrzostwami Polski), licencje zakupione na jesień obowiązują od Grand Prix przez Mistrzostwa Polski, odnawiamy dopiero na kolejne Grand Prix)

Opłaty przekazywane są na realizację celi statutowych Polskiej Federacji Fitness Sportowego w tym organizacji zawodów czy opłatę kosztów prowadzenia księgowości.

korzyści dla zawodnika:

- zniżka 50% na wpisowe na zawody (180zł zamiast 360zł)

- bezpłatne wystawienia zaświadczenia o osiągnięciach sportowych (po wcześniejszym wysłaniu e-maila z prośba na fitnesspolandteam@gmail.com)

- podczas weryfikacji w dniu zawodów potwierdzeniem daty urodzenia jest licencja zawodnika (bez skanów i zdjęć legitymacji szkolnych)

jak zdobyć licencję:

1. Trener lub opiekun zgłaszający Klub/zawodnika wysyła formularz z zawodnikami opisując: imię i nazwisko, pełną datę urodzenia, miejscowość, nazwę klubu, datę debiutu zawodnika w Fitness Sportowym na adres e-mail fitnesspolandteam@gmail.com

Formularz do pobrania ze strony: ► TUTAJ ◄ www.akademiafitness.eu/formularze

2. do zgłoszenia należy załączyć zdjęcie/skan potwierdzające datę urodzenia zawodnika (legitymacja szkolna, dowód, paszport, inne)

3. należy uiścić opłatę 50zł/os na numer konta Polskiej Federacji Fitness Sportowego (uwaga! inne konto niż Akademii Fitness!), w tytule podać nazwę klubu (jeżeli opłata jest za całość) lub imię i nazwisko zawodnika.

dane do przelewu:

Polska Federacja Fitness Sportowego 

Bank Pekao 62 1240 1271 1111 0011 0481 4283

po zgłoszeniu Sekretariat nadaje numer licencji zawodnika, licencja jest do odbioru w dniu zawodów.

____________________________________________________________________________________________________

6.  HARMONOGRAM + KATEGORIE

►12.05.2023- IX DEBIUTY w Fitness Sportowym

• kat. wiekowe od lat 5 do 18+
• Fitness Boys
• Duety

• Trio (3 osoby)

• Grupy (4 -10 osób)
• Formacja (11+ osób)

 

►14.05.2023 - INNE FORMY TAŃCA

• prosimy wpisać w formularzu styl tańca (np. jazz, współczesny, hip-hop, inne)

►13-14.05.2023 - XI MISTRZOSTWA POLSKI w Fitness Sportowym

FITNESS DANCE (od lat 5 do 18+ ) 

FITNESS SHOW (od lat 5 do 18+ )

ACROBATIC SHOW (od lat 5 do 18+ )
• Duo/Trio (2-3 osoby - DUO-TRIO to jedna kategoria na MS Polski dzielona na wiek. Granicę wieku wyznacza najstarszy zawodnik z duetu lub Trio) 

• Grupy (4 -10 osób)
• Formacja (11+ osób)

 

Fitness Dance, Fitness Show i Acrobatic Show dzielone na dziewczynki i chłopców.

Kategorie przydzielone średnio co 2 lata (np. do lat 6, 8, 10, 12 itp)

Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji podziału kategorii wiekowych w zależności od ilości zgłoszeń. Jeżeli w danej kategorii będzie mniej niż 3 zawodników, organizator ma prawo połączyć najbliższe kategorie wiekowe. Jeżeli w jednej kategorii wiekowej będzie więcej niż 20 zawodników organizator ma prawo podzielić na kategorie co roku np do lat 8, 9, 10 itd. Oficjalne Kategorie zostaną opublikowane najpóźniej na tydzień przed zawodami po zliczeniu wszystkich uczestników z formularza zgłoszeniowego.

IX DEBIUTY & XI MISTRZOSTWA POLSKI W FITNESS SPORTOWYM  to Zawody otwarte dla wszystkich osób i zawodników zrzeszonych w różnych Federacjach. W zawodach mogą wziąć udział także osoby nie zrzeszone z żadnym klubem.

Szczegółowy scenariusz, oficjalne kategorie oraz godziny rejestracji zostaną opublikowane po zliczeniu wszystkich zgłoszeń

____________________________________________________________________________________________________

7. REGULAMIN I PRZEPISY ZAWODÓW  ► KLIKNIJ TUTAJ ◄ ( www.akademiafitness.eu/przepisy-na-zawodach )

PODZIAŁ KATEGORII NA:  FITNESS DANCE, FITNESS SHOW, ACROBATIC SHOW (nie obowiązuje na Debiutach)

podział obowiązuje podczas Mistrzostw Polski 

Podczas IX DEBIUTÓW zawodnicy mogą zaprezentować dowolną ilość elementów (obowiązuje podział kategorii tylko wg rocznika)

UWAGA! Układy Fitness Debiutantów biorących udział kolejnego dnia w XI Mistrzostwach Polski muszą być zakwalifikowane do odpowiedniej kategorii zaawansowania z określą ilością elementów (Fitness Dance, Fitness Show, Acrobatic Show). 

►OPIS ZAAWANSOWANIA  

►kategoria FITNESS DANCE

1) MINI - DO 9 lat włącznie - dozwolone TYLKO elementy gimnastyczne z podparciem ręki o podłoże ("gwiazda" przerzut bokiem,  przejścia gięciem) niedozwolone są elementy akrobatyki powietrznej. Max 2 elementy na ścieżce.

2) 10 LAT I POWYŻEJ - dozwolone Elementy bez podparcia rąk TYLKO Machowe oraz Fiflak, Max 2 elementy na ścieżce.

3) kategoria FITNESS DANCE nie uczestniczy w World Championship, każdy zawodnik otrzymuje dyplom z nazwą World Cup.  

 

►kategoria FITNESS SHOW

1) MINI - DO 9 lat włącznie - dozwolone Elementy bez podparcia rąk TYLKO Machowe oraz Fiflak, 

2) 10 LAT I POWYŻEJ - mogą być użyte wszystkie elementy akrobatyczne w układzie,

3) mogą być użyte max. 3 elementy akrobatyczne w jednej ścieżce.

 

►kategoria ACROBATIC SHOW

1) mogą być użyte wszystkie trudne elementy

2) mogą być użyte wszystkie elementy akrobatyczne ,

3) nie ma limitów w ilościach użytych elementów 

►kategorie DUO-TRIO, GRUPY, FORMACJE (przydział do kategorii wiekowej wyznacza najstarszy zawodnik. Obowiązuje tylko podział na roczniki urodzenia. Nie obowiązuje podział Na Fitness Dance, Fitness Show, Acrobatic Show.

Obowiązuje PODZIAŁ NA MINI i powyżej - opisy elementów w tabelce poniżej

(po szkoleniu on-line wspólnie z Trenerami ustaliliśmy, że w duetach/trio/grupach/formacjach musi zostać zawarty przynajmniej 1 element dynamiczny (czyli krótkotrwały kontakt z partnerem np. przeskok, wyskok) oraz 1 element statyczny wytrzymamy min. 3 sekundy (np. piramida, ma być kontakt fizyczny) 

przepisy organizatora Mistrzostw Świata WDA HUNGARY na stronie

http://wdadanceworld.com/WDA-World-Championship

oraz: www.facebook.com/WDAdanceworld

____________________________________________________________________________________________________

8. PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE 
zawodnicy i kluby przyjeżdżają na koszt własny

Rekomendujemy:

►WORLD HOSTEL www.worldhostel.pl


9. KONTAKT - rekomendujemy kontakt telefoniczny


Aleksandra Kobielak

Prezes WDA Poland

+48 531 888 905

(sprawy związane z Federacją i przepisami)

 

Magdalena Barszczak

Event Manager

+48 500 363 355

fitnesspolandteam@gmail.com

(sprawy związane z harmonogramem i rejestracją) 

 

 

POLUB NAS

► FACEBOOK ◄

____________________________________________________________________________________________________

                       10. AKTUALNOŚCI

1. SCENARIUSZ - IX DEBIUTY, 12.05.2023 (aktualizcja 2 z dnia 08.05.23).png
2. SCENARIUSZ - XI MS POLSKI, SOBOTA, 13.05.23 (aktualizcja 2 z dnia 08.05.23).png
3. SCENARIUSZ - XI MS POLSKI, NIEDZIELA, 14.05.23 (aktualizcja 2 z dnia 08.05.23).png

INFORMACJE  ORGANIZACYJNE:

1. PARADA KLUBÓW – CEREMONIA OTWARCIA – odbywa się w PIĄTEK na rozpoczęciu zawodów punktualnie o godz 12:00. Prosimy aby wszyscy zawodnicy zebrali się za kulisami o 11:45 (nasza ekipa na backstage pomoże w ustawieniu zawodników), zostaną zaprezentowane wszystkie kluby (jeżeli jakiś klub nie startuje w debiutach będzie również miał prezentację, którą zaprezentują nasze Gdańszczanki), zapraszamy wszystkich zawodników do wspólnego zdjęcia.

 

Podczas Mistrzostw Polski (sb i nd) w związku na napięty grafik godzinowy z podziałem na bloki, bo każdy zawodnik przyjeżdża dopiero na swój występ, nie przewidujemy parady klubów.

 

2. SCENARIUSZ ZAWODÓW i  PODZIAŁ NA KATEGORIE (powyżej)

* Uwaga!  podane godziny w scenariuszu są ruchome i są jedynie PRZYBLIŻENIEM czasu trwania imprezy (czas trwania każdej kategorii może ulec zmianie w zależności od weryfikacji zawodników w dniu zawodów) - bardzo prosimy nie przyjeżdżać na ostatnią chwilę, należy  być rozgrzanym i przygotowanym przed wejściem na scenę na ok 1,5-2h przed rozpoczęciem swojej kategorii

 

3. KOSZULKI PAMIĄTKOWE – Kluby, które zamówiły koszulki – podczas weryfikacji zawodników należy opłacić koszulki u Magdy (opłata za cały klub), następnie będzie można je odebrać w sklepiku (po otrzymaniu adnotacji o opłacie) 

 

4. DEKORACJA FINALISTÓW – ODBIÓR DYPLOMÓW

 

 • IX DEBIUTY – dekoracja odbywa się na sam koniec zawodów. Zawodnicy są w gotowości na backstage. Na scenę zapraszana jest cała kategoria wiekowa zawodników. Miejsca wyczytywane są od ostatniego do pierwszego. Każdy zawodnik otrzymuje dyplom, medal za uczestnictwo. Miejsca na podium otrzymują dyplom, medal i puchar

 

 • XI MISTRZOSTWA POLSKI – 2 dni, 4 bloki ( każdy dzień po 2 bloki = każdy blok kończy się dekoracją finalistów.)

Z racji na napięty scenariusz godzinowy dekoracja wygląda następująco: Zawodnicy są w gotowości na backstage. Na scenę zapraszana jest cała kategoria wiekowa (np. fitness dance 7 lat np. w której jest np. 14 zawodników) na scenie wyczytywane są tylko  FINAŁOWE 6 – otrzymują dyplom, medal za uczestnictwo, finałowe 3 (medal, dyplom i puchar), zawodniczki od miejsca 7 zapraszane są do wspólnego zdjęcia i otrzymują medal za uczestnictwo. DYPLOMY OD MIEJSCA 7  w każdej kategorii będą do odbioru u Magdy po zakończeniu każdego bloku dekoracji. Dyplomy są ułożone klubami – prosimy trenera aby je odebrał.

 

5. TRANSMISJA ON-LINE  - całe 3 dniowe zawody będą opatrzone profesjonalnym streamingiem on-line.

poniżej linki:

🏆 IX Debiuty w Fitness Sportowym
►Piątek, 12.05.2023, START 12:00
https://vimeo.com/event/3388531

🏆 XI Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym - DZIEŃ 1
Sobota: 13.05.2023, START 10:30
https://vimeo.com/event/3388589

🏆 XI Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym - DZIEŃ 2
Niedziela: 14.05.2023, START 09:00
https://vimeo.com/event/3388602

#FitnessSportowy #AkademiaFitness #PolskaFederacjaFitnessSportowego #AleksandraKobielak #MistrzostwaPolski #Debiuty

 

6. PARKING – Miejska Hala Sportowa bardzo prosi o parkowanie samochodów w wyznaczonych miejscach. Hala dysponuje zielonym terenem (trawnik) na którym jest całkowity zakaz parkowania. Grunt jest miękki, samochody mogą się zapaść oraz nie mamy wpływu na straż miejską, która notorycznie wystawia mandaty za parkowanie w złej strefie. Bardzo prosimy o parkowanie zgodnie z wytyczonymi miejscami

 

7. SZATNIE – Miejska Hala Sportowa niestety nie dysponuje wieloma szatniami. Prosimy aby każdy zawodnik i kluby udostępniły sobie miejsce w szatni do przebrania w kostium, zaś po występie prosimy o zajmowanie miejsc na widowni i kibicowanie zawodnikom

 

8.  RATOWNIK MEDYCZNY - Podczas zawodów na hali przebywać będzie Ratownik Medyczny dbający o bezpieczeństwo

 

9. SCENA - Podłoże podczas zawodów zawodnicy Fitness występują na specjalistycznych matach gimnastycznych o wymiarach 11x11m. Maty rozłożone są na płaskiej podłodze (bez wysokiej sceny). Inne Formy Tańca występują na podłodze (bez mat)

 

10. ZDJĘCIA Z ZAWODÓW – możliwe jest zakupienie profesjonalnych zdjęć z zawodów u naszej Fotografki Pani Marzeny Chustak. Cennik ustalany jest indywidualnie w zależności od ilości i rodzaju zdjęć, należy zgłosić się pod dane: Marzena Chustak tel 693 116 199 lub marzenachustakfotografia@gmail.com

 

11. MAKIJAŻ SCENICZNY  i FRYZURY - istnieje możliwość umówienia się na makijaż sceniczny lub uczesanie sceniczne w bardzo atrakcyjnej cenie 50zł.

kontakt: Wizażystka - Wiktoria - 503 705 685 , Fryzjerka Paulina 534 962 652

 

12 KLAUN WOJTEK – w piątek w godzinach 12-15 odwiedzi nas najzabawniejszy człowiek na Świecie – Klaun Wojtek, serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami

13. FOODTRUCK - przed halą do Państwa dyspozycji  (jedzenie oraz napoje)

bottom of page