SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA

IV GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak

WORLD CUP OPEN

1 PAŹDZIERNIKA 2017, Gdańsk

W niedzielę,  1 PAŹDZIERNIKA 2017 serdecznie zapraszamy na  IV GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak oraz FESTIWAL FIT-KID, które odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku (ul. Górskiego 1).

 

Organizatorem imprezy oraz Prezesem World Fitness Federation Poland jest Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak wraz z Akademią Fitness Sportowego.

 

IV GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak - WORLD CUP OPEN, są eliminacjami do Mistrzostw Świata. Do Gdańska zjeżdżają się najlepsi zawodnicy z całej Polski oraz z zagranicy. Podczas zawodów zostanie wyłoniona Reprezentacja Polski, która będzie reprezentować kraj na Mistrzostwach Świata Fitness  14.10.2017 w Serbii.

 

Z roku na rok rośnie zainteresowanie dyscypliną FIT-KID oraz Fitness Aerobic. Podczas zawodów widownia będzie mogła podziwiać ponad 120 występów! Kategorie FIT-KID oraz Fitness Aerobic mocno zachęcają dzieci i młodzież do aktywności fizycznej. Na scenie zaprezentują się zawodnicy w wieku od 5 do 18 roku życia, a także roztańczone Duety i Formacje Fitness.

 

Gorąco zapraszamy również na FESTIWAL FIT-KID, podczas którego każdy będzie mógł spędzić aktywnie czas. FESTIWAL FIT-KID to miejsce przyjazne rodzinom, a w szczególności dzieciom. Podczas Festiwalu FIT-KID znajdziecie atrakcje związane z aktywnością fizyczną (zajęcia dla dzieci z animatorem, trampoliny, zajęcia ruchowe), aktywnością intelektualną (rysowanie, układanki, zajęcia plastyczne), wspólne gry i zabawy z rówieśnikami i rodzicami, stoiska ze zdrową  smaczną żywnością oraz dziecięcymi akcesoriami i odzieżą.

 

Największą atrakcją podczas FESTIWALU FIT-KID będzie scena na której zaprezentują się mali sportowcy walczący o kwalifikację na Mistrzostwa Świata Fitness podczas IV GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak, a także pokaz mody dziecięcej.

 

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i spędzenia czasu w sportowym klimacie.

Szczegóły: www.aleksandrakobielak.pl, www.akademiafitness.eu

OPIS ZAWODÓW:


1. NAZWA, TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:

IV GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak – WORLD CUP OPEN

1 października 2017

GDAŃSK, POLSKA, Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS (ul. Górskiego 1)

 

2. ORGANIZATOR:


Stowarzyszenie Akademia Fitness Sportowego Aleksandry Kobielak www.akademiafitness.eu

 

3. CEL IMPREZY:

► Popularyzacja dyscypliny FIT-KID i Fitness Aerobic

► Propagowanie zdrowego stylu życia w oparciu o dyscyplinę sportową Fitness

► Wyłonienie Zwycięzców w każdej kategoriach wiekowych podczas IV GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak i powołanie Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się 14.10.2017 w Serbii.


4. ZASADY I ZAPISY


– Zawody odbędą się zgodnie z regulaminem. Regulamin zawodów dostępny poniżej oraz na stronie www.aleksandrakobielak.pl lub  www.akademiafitness.eu

 

NA ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW CZEKAMY DO 17 WRZEŚNIA 2017  (niedziela do końca dnia)

 

Wpłaty startowe (przy zgłoszeniu w terminie do 17.09.2017)

Solo – 70zł/os

Duet – 40zł/os

Trio – 40zł/os

Formacja - 40zł/os

Wpłaty startowe (przy zgłoszeniu PO terminie 17.09.2017)

Solo – 90zł/os

Duet – 60zł/os

Trio – 60zł/os

Formacja - 60zł/os

 

Zgłoszenia należy dokonać poprzez wysłanie uzupełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: fitnessWFF@gmail.com

 

Na każde zarejestrowane zgłoszenie wysłany będzie automatyczny e-mail potwierdzający uczestnictwo.
Do uzupełnionego formularza prosimy o załączenie MUZYKI w FORMACIE MP3 (WAŻNE: każdy plik prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem zawodnika)

Jeżeli plików jest więcej zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego transfera on-line: www.WeTransfer.com jako odbiorcę wpisując fitnessWFF@gmail.com


Ze względów organizacyjnych Zawodnicy, którzy chcą wystartować w IV GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak są zobligowani do wcześniejszej rejestracji drogą elektroniczną.

UWAGA: ZA KOMPLETNE ZGŁOSZENIE ZAWODNIKA NA ZAWODY W TERMINIE UWAŻA SIĘ PRZESŁANIE  FORMULARZA ORAZ MUZYKI do 17.09.17

 

FORMULARZ ZAPISU POBIERZ TUTAJ ->

  

 

5. WERYFIKACJA
W dniu zawodów (tylko dla osób, które wysłały wcześniej zgłoszenia internetowo - kto nie wysłał formularza on-line nie może wziąć udziału w zawodach (punkt 4))


Rejestracja (miejsce oraz godzina będzie podana przed zawodami)


Proces weryfikacji:
– weryfikacja danych przesłanych drogą elektroniczną (proszę zabrać dokument tożsamości)
– przydzielenie numeru startowego

– wpisowe płatne na miejscu
– okazanie zaświadczenia lekarskiego oraz wypełnienie oświadczenia o zdolności do startu w zawodach (Zaświadczenie do ściągnięcia wcześniej ze strony www)

 

ZAŚWIADCZENIE POBIERZ TUTAJ ->

 

 


 

6. WARUNKI UCZESTNICTWA


IV GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak WORLD CUP OPEN to Zawody Fitness otwarte dla wszystkich osób. Zawody są otwarte dla zawodników zrzeszonych w różnych Klubach i Federacjach


7. KATEGORIE:


FIT-KID:
• Fit-Kid do lat 6, 8, 10, 12, 14
• Fit-Kid Boys
• Duety
• Trio (3 osoby)

• Mini Formacja (od 4 osób i więcej (nie ma ograniczenia zawodników)
• Fitness Aerobic do lat 16, do lat 18, powyżej lat 18

Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji podziału kategorii wiekowych w zależności od ilości zgłoszeń. Ostateczne kategorie zostają opublikowane przed zawodami.

INNE FORMY TAŃCA

- solo

- duety

- formacje


8. PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE:
Zawodnicy przyjeżdżają na koszt własny

Wszystkie osoby biorące udział w zawodach ubezpieczają się na koszt instytucji delegującej

Organizator zapewnia opiekę medyczną podczas trwania zawodów10. INFORMACJE:
zapytania prosimy kierować pod adres: fitnessWFF@gmail.com

tel. 531 888 905
 

 

► ► ► REGULAMIN FIT-KID & FITNESS AEROBIC:

REGULAMIN AKADEMII FITNESS SPORTOWEGO

Autor: ALEKSANDRA KOBIELAK

 

► ► ► FIT-KID

 

Runda I (ocena 100%)

 

KATEGORIA FIT-KID

1.Kategorie wiekowe (chłopcy i dziewczynki)
- do 6 roku życia

- do 8 roku życia
- do 10 roku życia
- do 12 roku życia
- do 14 roku życia

KATEGORIA  FITNESS AEROBIC

1.Kategorie wiekowe (kobiety i mężczyźni)
- do 16 roku życia
- do 18 roku życia
- powyżej 18 roku życia


-DUETY

1.Kategorie wiekowe (chłopcy i dziewczynki)


- TRIO (3 osoby)

1.Kategorie wiekowe (chłopcy i dziewczynki)


- FORMACJA (4 osoby i więcej (nie ma ograniczenia w ilości osób)

1.Kategorie wiekowe (chłopcy i dziewczynki)

1.1 Zawodnicy są kwalifikowani tylko wg roku urodzenia (dzień i miesiąc nie ma znaczenia)

1.2. W Duetach i Formacjach kwalifikacja do kategorii wiekowej to średnia wieku zawodników na podstawie rocznika

1.3 Wiek powinien być potwierdzony legitymacją szkolną lub innym dowodem tożsamości
1.4 Kategorie podlegają zmianom zatwierdzonym przez  sędziego głównego zawodów i mogą być modyfikowane w zależności od ilości zgłoszonych zawodników

1.5 Ostateczne kategorie zostają przedstawione oddzielnie przed każdymi zawodami

1.6 Każdy zawodnik powinien okazać podczas weryfikacji zaświadczenie lekarskie oraz oświadczenie o zdolności do startu w zawodach wypełnione przez zawodnika lub opiekuna prawnego w przypadku niepełnoletniego uczestnika (zaświadczenie do pobrania ze strony internetowej organizatora każdorazowo przez każdymi zawodami)

1.7. Każdy zawodnik powinien przesłać drogą elektroniczną muzykę do układu w formacie mp3 w terminie oraz na adres wyznaczony przez organizatora każdorazowo przed każdymi zawodami. Muzyka powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem zawodnika.

1.8 Podczas zawodów za kulisami mogą przebywać tylko trenerzy zawodników i wyznaczeni opiekunowie.

1.9 Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia zgłoszeń, po przekroczeniu limitu obligującego do przeprowadzenia Turnieju w ciągu jednego dnia.

 

 

MUZYKA I CHOREOGRAFIA:

Zawodnicy w kategorii FIT-KID i FITNESS AEROBIC prezentują na scenie dowolny układ fitness do 90 sekundowej muzyki (+/- 5 sek). Duety oraz Formacje od 90 do 120 sekundowej muzyki. Dominuje artystyczna dowolność choreografii i muzyki. Przestrzeń do układu powinna być zaaranżowana w całości (przód-tył, przekątne, zawodnik powinien znaleźć się w każdym rogu, ważna jest ekspozycja w kierunku sędziów). 70% układu powinny stanowić elementy Fitness, 30% elementy taneczne. Prezentacja zawodnika czyli wejście i zejście ze sceny ma również wpływ na ocenę artystyczną. Przy Duetach i Formacjach fragmenty choreografii powinny zawierać elementy synchronizacji ruchu.

 

KOSTIUM:

Dominuje artystyczna dowolność (czapki, rękawiczki, szarfy, upiększenia ubiorów, itp.). Strój, make-up i fryzura powinny być odpowiednio dobrane do typu występu i osobowości (dowolność wyboru).

Kostium powinien być wygodny, elastyczny. Ze względów estetycznych obowiązują spodenki z krótką nogawką (typu szorty/bokserki). Pośladki muszą być w pełni zakryte. Niedopuszczalny jest kostium typu bielizna. Kostium powinien być odpowiednio uszyty i dostosowany do elementów akrobatycznych (np. stanie na rękach). Kostium powinien być na tyle wygodny aby nie ograniczał ruchów zawodnika. Zabezpieczenia typu nakolanniki, opaski uciskowe na stawy skokowe oraz zabezpieczenia higieniczne powinny być obowiązkowo skontrolowane przed wyjściem na scenę.

Rekwizyty prosimy zgłaszać drogą elektroniczną oraz podczas weryfikacji w dniu zawodów bezpośrednio do biura zawodów.  Wszelkie rekwizyty są dozwolone po uprzedniej akceptacji przez komisję sędziowską w kwestii bezpieczeństwa. Wszelkie pozostałości na scenie po kostiumie i rekwizytach należy posprzątać bezpośrednio po własnym występie.

 

ELEMENTY:

70% - układu powinny stanowić elementy Fitness:

  • 20% - skoki

  • 20% - elementy siłowe

  • 20% - akrobatyka (np. przejście gięciem)

  • 10% - akrobatyka powietrzna (salta, machowe itp.)

30% - elementy taneczne (oceniana jest czystość wykonania, każdy styl tańca jest akceptowany np. balet klasyczny, jazz, disco, aerobic, hip-hop, itd.)

 

 

KRYTERIA OCENY:

Ocena: Artystyczna, Techniczna, Trudności.

 

Elementy siłowe dzielimy na dynamiczne i statyczne, przy czym elementy statyczne oraz równoważne powinny być wytrzymywane m.in.  2 sekundy.

Elementy skoczne – oceniania jest wysokość, technika wykonania i amplituda. Oceniana jest również koordynacja ruchowa, twórczość, wyraz sceniczny, taniec. Spójność choreografii oraz wykonywanych elementów w rytm muzyki wpływa na ocenę artystyczną. Łączenie elementów siłowych i równoważnych bezpośrednio po sobie jest dodatkowo punktowana. Powielanie tych samych elementów nie wpływa na ocenę. Przy Duetach oraz Formacjach istotna jest synchronizacja ruchowa.

Oceniane punktem karnym będą: każde wyjście poza przestrzeń sceniczną, „odpadnięcie” kostiumu na scenie, prywatne poprawianie kostiumu czy fryzury podczas układu.

©2016. Akademia Fitness Sportowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

► ► ► REGULAMIN INNE FORMY TAŃCA:

OPIS ZAWODÓW - JAK WYŻEJ

INNE FORMY TAŃCA

Dopuszczalne wszystkie formy tańca

 

Układ powinien być zbudowany:

ELEMENTY:

70% - układu powinien stanowić taniec

30% - wszelkie dodatkowe elementy show:  (max.10% dopuszczalne elementy akrobatyczne) dowolność budowania choreografii)

 

KOSTIUM, CHOREOGRAFIA, MUZYKA - dowolne

 

KRYTERIA OCENY:

Ocena: Artystyczna, Techniczna, Trudności.

Sędziowie zwracają szczególną uwagę zwracają na choreografię, technikę tańca, pomysłowość, estetyka, dobór kostiumów i muzyki oraz  oraz ogólny wyraz sceniczny.

KATEGORIA INNE FORMY TAŃCA SOLO

1.Kategorie wiekowe (chłopcy i dziewczynki)
 

-DUETY

1.Kategorie wiekowe (chłopcy i dziewczynki)


-FORMACJE

1.Kategorie wiekowe (chłopcy i dziewczynki)

1.1 Zawodnicy są kwalifikowani tylko wg roku urodzenia (dzień i miesiąc nie ma znaczenia)

1.2. W Duetach i Formacjach kwalifikacja do kategorii wiekowej to średnia wieku zawodników na podstawie rocznika

1.3 Wiek powinien być potwierdzony legitymacją szkolną lub innym dowodem tożsamości
1.4 Kategorie podlegają zmianom zatwierdzonym przez  sędziego głównego zawodów i mogą być modyfikowane w zależności od ilości zgłoszonych zawodników

1.5 Ostateczne kategorie zostają przedstawione oddzielnie przed każdymi zawodami

1.6 Każdy zawodnik powinien okazać podczas weryfikacji zaświadczenie lekarskie oraz oświadczenie o zdolności do startu w zawodach wypełnione przez zawodnika lub opiekuna prawnego w przypadku niepełnoletniego uczestnika (zaświadczenie do pobrania ze strony internetowej organizatora każdorazowo przez każdymi zawodami)

1.7. Każdy zawodnik powinien przesłać drogą elektroniczną muzykę do układu w formacie mp3 w terminie oraz na adres wyznaczony przez organizatora każdorazowo przed każdymi zawodami. Muzyka powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem zawodnika.

1.8 Podczas zawodów za kulisami mogą przebywać tylko trenerzy zawodników i wyznaczeni opiekunowie.

1.9 Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia zgłoszeń, po przekroczeniu limitu obligującego do przeprowadzenia Turnieju w ciągu jednego dnia.

©2017. Akademia Fitness Sportowego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 


Serdecznie zapraszam!

Aleksandra Kobielak

w razie trudności z pobraniem pliku prosimy o kontakt na fitnessWFF@gmail.com