top of page
► 22.02.2017 - "FITNESS FIT-KIDS" Magiczna Dyscyplina Fitness - Aleksandra Kobielak o rozwoju Fitness FIT-KIDS i Fitness Aerobic
 

 

W ostatnim czasie obserwuję jak magiczne stało się słówko „FITNESS FIT-KIDS” oraz jak rośnie zainteresowanie tą dyscypliną - co nie ukrywam bardzo mnie cieszy. Coraz więcej rodziców odkrywa czym jest Fitness FIT-KIDS, a coraz więcej dzieci uwalnia swój potencjał na treningach.

 

Dla mnie Fitness powstał kiedy miałam 27 lat. Wtedy wszyscy stwierdzili, że trochę to dla mnie za późno ;) Spodobał mi się jednak na tyle, że zaczęłam go trenować i robię to do dziś. Gdybym dziś miała 6 lat to na pewno wiedziałabym, że chce trenować Fitness i szkoda, że wtedy nie było takich możliwości.

 

FITNESS „FIT-KIDS” to nowa dyscyplina sportowa wywodząca się z dyscypliny Fitness Gimnastyczne, w którym zdobywałam medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Polegało to na tym, że nie tylko musiałam być dobrze wygimnastykowaną Fitnesską, ale również porównywana była jakość przygotowanej sylwetki w strojach bikini, która miała bardzo duże znaczenia w ocenie końcowej. Natomiast Fitness FIT-KIDS i Fitness Aerobic jest dyscypliną tylko taneczno-gimnastyczną i na zawodach oceniane są tylko te umiejętności,  sylwetka nie ma żadnego znaczenia w wyniku finalnym.

 

Czuję się prekursorem polskiego Fitness i przede wszystkim twórcą FITNESS FIT-KIDS POLSKA. Założenie Akademii Fitness Sportowego w 2004 roku dało mi możliwość pokazania tej dyscypliny sportowej nie tylko w Gdańsku, Polsce, a przede wszystkim w Europie i Świecie. Fitness FIT-KIDS jest bardzo dobrze rozwinięty w wielu krajach, dlatego rywalizacja na szczeblach międzynarodowych jest bardzo wysoka.

 

Fitness FIT-KIDS zaczynają trenować dzieci już od 4 roku życia. Na początku nauczamy elementów tanecznych, klasyki baletowej oraz bardzo duży nacisk kładziemy na rytmikę. Zwracamy uwagę na poprawną postawę i bezpieczeństwo, stosujemy ćwiczenia korekcyjne aby dziecko prawidłowo się rozwijało.

 

Dzieci budują i kształtują cechy motoryczne, koordynacje ruchową, muzykalność. Kładziemy nacisk na czystość i technikę wykonywania elementów, używamy specjalistycznego nazewnictwa figur gimnastycznych i tanecznych.

 

Poprzez wieloletnie doświadczenie i prace z dziećmi, przez lata zauważam nadwagę u dzieci. 90% dzieci które zaczynają przygodę z Fitness FIT-KIDS nie potrafią albo nigdy nie robiły przewrotu w przód, jak również ten sam procent dzieci nie sięga dłońmi do stóp w siadzie prostym płaskim.

 

Treningi z dziećmi to szczególna pasja. W Akademii Fitness Sportowego zajęcia prowadzą specjalnie wykwalifikowani trenerzy. Nauczamy podstaw od „fikołka” czyli przewrotu w przód. Jest to cudowny proces, kiedy moment później dzieci robią już tzw. „gwiazdę” czyli przerzut bokiem, a za chwilę skaczą salta. Poprzez ogólnorozwojowe ćwiczenia i regularne treningi w naszym systemie, można zauważyć bardzo duże postępy u dzieci, które rozwijają się prawidłowo w stosunku do swojego wieku.

 

Jeżeli są przeciwwskazania do trenowania Fitness FIT-KIDS to tylko i wyłącznie odgórne medyczne, natomiast każde dziecko, które mogłoby się wydawać, że nie ma predyspozycji, jest przyjmowane do Klubu na zajęcia i jeżeli ćwiczy regularnie, to i tak kończy się to udziałem w zawodach.

 

FITNESS FIT-KIDS to świetna alternatywa dla wszystkich sportów wyczynowych. System treningów 2 razy w tygodniu nie jest wymagający, a przy tym dzieci osiągają znaczące sukcesy. Trenując sporty wyczynowe dzieci muszą mieć predyspozycję anatomiczną i genetyczną przy czym treningi odbywają się 6 razy w tygodniu. Ważnym elementem jest to, że dzieci, które np. nie robią pełnych szpagatów lub nie są giętkie w kręgosłupie mają inne cechy np. siłę, skoczność, muzykalność. Świadczy to o tym, że nie trzeba mieć stu procentowych predyspozycji w każdej dziedzinie aby móc brać udział w treningach i zawodach.

 

Przy dwóch treningach tygodniowo dziecko również ma czas tez na własne hobby i rozwijanie dodatkowych pasji. Fitness to także piłka, skoki, taniec, teatr i zabawa. Takie indywidualne cechy i talenty również staramy się uaktywniać w dzieciach szczególnie podczas obozów sportowych Fitness. Akademia Fitness Sportowego poprzez działalność Artystyczno-Sportową stara się aby czas edukacji był także czasem na odnalezienie i wykreowanie własnej osobowości dziecka.

 

Charakterystyką Fitness FIT-KIDS i Fitness Aerobic jest złożoność elementów pochodzących z różnych dyscyplin akrobatycznych i tanecznych. Podczas zawodów układy Fitness trwają od 90 sekund do 2 minut. Choreografia, muzyka i kostium podkreślający osobowość i charakter odgrywanej postaci jest dowolny. Fitness cechuje także nietuzinkowe show – dopuszczalne są rekwizyty oraz scenografia. Dzieci i młodzież uprawiające tę dyscyplinę uczą się współpracy, rywalizacji oraz zasad sportowego fair play już najmłodszych lat. Kategorie na zawodach to Fitness FIT-KIDS do lat 6, 8, 10, 12, 14, Fitness Aerobic do lat 16, 18, 18+, oraz Duety i Formacje (liczące od 3 do 5 osób).

 

Akademia Fitness Sportowego co roku organizuje cyklicznie przynajmniej 3 imprezy sportowe o randze ogólnopolskiej i przynajmniej 2 razy w roku powołuje Reprezentację Polski, która bierze udział w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w Fitness: FIT-KIDS i Fitness Aerobic. Dzięki szerzeniu Dyscypliny Fitness FIT-KIDS i Fitness Aerobic oraz aktywacji wielu Klubów z Polski, z roku na rok z zawodach bierze udział coraz więcej dzieci i młodzieży.

 

FIT-KID’ami coraz częściej interesują się media, które również widzą ogromny potencjał w szczerzeniu aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i pasji wśród dzieci i młodzieży. Zapraszamy do obejrzenia materiału z „Dzień Dobry TVN”

 

 

 

 

 

 

więcej na:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/mistrzyni-i-wicemistrzyni-swiata-w-ddtvn,219101.html

 

Harmonogram zawodów w Fitness: FIT-KIDS & Fitness Aerobic w Polsce

► KWIECIEŃ – DEBIUTY i MISTRZOSTWA POLSKI w Fitness: FIT-KIDS & Fitness Aerobic

► LISTOPAD - GRAND PRIX FITNESS Aleksandry Kobielak

 

Serdecznie zapraszamy na zajęcia do Akademii Fitness Sportowego Aleksandry Kobielak oraz do wzięcia udziału w zawodach. Więcej informacji na stronie www.akademiafitness.eu

 

Do zobaczenia!

bottom of page